NILLKIN Adventurer Pro for iPhone 14 Plus Kickstand Slide Camera Cover Design Phone Anti-drop Case Hybrid Protective Cover
Original price was: NZ$70.99.NZ$50.99Current price is: NZ$50.99.-28% OFF
Product Description
Shipping & Payment
Reviews (0)
- The overall style of the phone case is tough and wild, with a strong sense of strength, and specially designed for outdoor sports users
- Made of TPU+PC dual material, protect the mobile phone in bad weather or terrible environment
- The camera sliding cover design protects the camera from scratches and prevents peeping and privacy
- Military-grade drop resistance, good shock absorption and impact resistance
- The uneven appearance creates an extraordinary hand feel, enhances friction and anti-slip
- The phone case has a strong lanyard hole to prevent loss and fall (lanyard not included)
- Foldable kickstand design for hands-free viewing, convenient to use
Compatible with
- iPhone 14 Plus
- Apple
Package included
- 1 x Phone Case
- Other items not included
Specifications
| Brand | Nillkin |
| Case Feature | Kickstand |
| Color | Blue |
| Material | Plastic,TPU |
| Packaging Type | Paper Box |
| Surface Workmanship | N/A |
| Texture | N/A |
| Gross Weight | 0.106kg |
| Volume Weight | 0.089kg |
| Package Length | 20.000cm |
| Package Width | 11.000cm |
| Package Height | 1.800cm |
Information
Shipping
We offer worldwide free shipping on all orders over $30.
Return & exchange
If you are not satisfied with your purchase, you can return it to us within 30 days for an exchange or refund. More info.
Assistance
Contact us on +1 (209) 844 2799, or email us at contact@thecasefactory.co.




























Reviews
There are no reviews yet.