NILLKIN CamShield Armor Prop Case for Samsung Galaxy S24 Ultra PC-TPU Phone Cover with Camera Cover
Original price was: SEK388.99.SEK277.99Current price is: SEK277.99.-29% OFF
Product Description
Shipping & Payment
Reviews (0)
- Made of PC and TPU material, combination with hardness and softness
- Impact-resistant airbag on four corners, reliable protection
- With a camera cover design, combining lens protection with a supporting kickstand function
- Precise cut-outs and openings, with easy access to all features
- Provide back and edge protection against scratches and drops
- Unique tire texture pattern design for a firmer grip, cool and stylish
Compatible with
- Galaxy S24 Ultra
- Samsung
Package included
- 1 x Phone Case
- Other items not included
Specifications
| Brand | Nillkin |
| Case Feature | Kickstand |
| Color | Blue |
| Material | Plastic,TPU |
| Packaging Type | Paper Box |
| Surface Workmanship | N/A |
| Texture | N/A |
| Gross Weight | 0.143kg |
| Volume Weight | 0.110kg |
| Package Length | 19.000cm |
| Package Width | 11.200cm |
| Package Height | 2.300cm |
Information
Shipping
We offer worldwide free shipping on all orders over $30.
Return & exchange
If you are not satisfied with your purchase, you can return it to us within 30 days for an exchange or refund. More info.
Assistance
Contact us on +1 (209) 844 2799, or email us at contact@thecasefactory.co.


































Reviews
There are no reviews yet.