NILLKIN CamShield Magnetic Case for iPhone 14 Pro Max Slide Lens Protection Shockproof Cover
Original price was: $38.99.$27.99Current price is: $27.99.-28% OFF
CamShield S magnetic case made of PC and TPU hybrid materials, which protects your phone from scratches, shocks, and other daily damage as well. The surface’s classic twill texture design is wear-resistant, anti-skidding, dust-proof, and anti-fingerprint. The slide camera cover protects your camera from being scratched, which is easy-sliding but not easy-loosening.
- Hard PC panel with TPU frame, tough and durable
- Magnetic case makes your mobile phone attached accurately to the magnetic wireless charger for fast charging
- Slide camera cover protects your privacy and camera lens scratches, damages
- Classic twill texture, good touch feeling
- Non-slip bars are designed on two sides for easy holding
- Raised lip for optimal lens protection
- Open mold by original phone, accurate cutouts
Compatible with
- iPhone 14 Pro Max
- Apple
Package included
- 1 x NILLKIN Phone Case
- Accessory only, phone not included
Specifications
| Brand | Nillkin |
| Case Feature | N/A |
| Color | Black |
| Material | Plastic,TPU |
| Packaging Type | Paper Box |
| Surface Workmanship | N/A |
| Texture | N/A |
| Gross Weight | 0.139kg |
| Volume Weight | 0.105kg |
| Package Length | 19.000cm |
| Package Width | 11.200cm |
| Package Height | 2.200cm |
Information
Shipping
We offer worldwide free shipping on all orders over $30.
Return & exchange
If you are not satisfied with your purchase, you can return it to us within 30 days for an exchange or refund. More info.
Assistance
Contact us on +1 (209) 844 2799, or email us at contact@thecasefactory.co.





















Reviews
There are no reviews yet.