YOUNGKIT For iPhone 17 Pro Magnetic Case Unique Disc Design TPU + PC Phone Back Cover
Original price was: €46.00.€30.99Current price is: €30.99.-34% OFF
Product Description
Shipping & Payment
Reviews (0)
- 【Compatible with MagSafe】Equipped with built-in magnets for seamless compatibility with MagSafe accessories and chargers for convenient wireless charging.
- 【Unique Disc Design】Features distinctive disc pattern, making your phone stylish and unique and adding more stylish elements to the device.
- 【Dual-Layer Protection】Constructed with TPU and PC materials, offering a perfect balance of durability and a comfortable grip.
- 【Camera Protection】Raised edges around the camera module safeguard your phone’s lenses from scratches and impacts.
- 【4FT Drop Protection】Soft Bumber corner design, engineered to absorb shocks and protect your device from accidental drops and bumps.
Compatible with
- iPhone 17 Pro
- Apple
Package included
- 1 x Phone Case
- Other items not included
Specifications
| Brand | YOUNGKIT |
| Case Feature | Built-in Magnet |
| Color | Orange |
| Material | PC,TPU |
| Packaging Type | Colored Box |
| Gross Weight | 0.185kg |
| Volume Weight | 0.126kg |
| Package Length | 21.500cm |
| Package Width | 10.500cm |
| Package Height | 2.500cm |
Information
Shipping
We offer worldwide free shipping on all orders over $30.
Return & exchange
If you are not satisfied with your purchase, you can return it to us within 30 days for an exchange or refund. More info.
Assistance
Contact us on +1 (209) 844 2799, or email us at contact@thecasefactory.co.


























Reviews
There are no reviews yet.