NILLKIN CamShield Fold Case for Samsung Galaxy Z Fold5 TPU-PC Phone Cover Kickstand Shell with Pen Slot
Original price was: SEK515.99.SEK359.99Current price is: SEK359.99.-29% OFF
Product Description
Shipping & Payment
Reviews (0)
- Hard PC + TPU material, tough and durable to use
- Slide camera cover protects your privacy and camera lens scratches, damages
- The concealed kickstand for convenient hands-free watching TV
- 180° folding design, convenient to fold with your phone
- There is a pen holder design that is convenient to carry your pen device (not included)
- Protect the phone against daily shock and damage
Compatible with
- Galaxy Z Fold5 5G
- Samsung
Package included
- 1 x Phone Case
- Accessory only, phone not included
Specifications
| Brand | Nillkin |
| Case Feature | Kickstand |
| Color | Black |
| Material | Plastic,TPU |
| Packaging Type | Paper Box |
| Surface Workmanship | N/A |
| Texture | N/A |
| Gross Weight | 0.256kg |
| Volume Weight | 0.205kg |
| Package Length | 19.300cm |
| Package Width | 19.000cm |
| Package Height | 2.500cm |
Information
Shipping
We offer worldwide free shipping on all orders over $30.
Return & exchange
If you are not satisfied with your purchase, you can return it to us within 30 days for an exchange or refund. More info.
Assistance
Contact us on +1 (209) 844 2799, or email us at contact@thecasefactory.co.


























Reviews
There are no reviews yet.