NILLKIN Camshield Pro Magnetic Series For Samsung Galaxy S25 FE Case TPU-PC Clear Black Phone Cover with Camera Slider
Original price was: NOK340.99.NOK233.99Current price is: NOK233.99.-30% OFF
Product Description
Shipping & Payment
Reviews (0)
- 【TPU and PC Material Construction】Made of imported PC + TPU materials, equipped with four corner anti-drop airbags, and twill texture design is wear-resistant, anti-skidding, dust-proof, anti-fingerprint
- 【Transparent Black Back】The smooth, delicate clear black back cover resists fingerprints, ensuring ultimate visual experience
- 【Compatible with MagSafe】Built-in magnets support magnetic wireless charging and are compatible with MagSafe chargers (not included)
- 【Slide Camera Cover】Protects your camera from scratches and damage with an easy-sliding cover that stays securely in place, providing both privacy and lens protection
- 【Raised Lip and Precise Cutouts】The raised lip design offers optimal protection for the camera lens, while accurate cutouts ensure easy access to all ports and functions
- 【Non-Slip Design】Includes non-slip bars on both sides for easy and secure holding, preventing accidental drops
Compatible with
- Galaxy S25 FE
- Samsung
Package included
- 1 x NILLKIN Phone Case
- Accessory only, phone not included
Specifications
| Brand | Nillkin |
| Case Feature | Compatible with MagSafe |
| Color | As Shown |
| Material | Plastic,TPU |
| Packaging Type | Paper Box |
| Gross Weight | 0.123kg |
| Volume Weight | 0.096kg |
| Package Length | 19.000cm |
| Package Width | 11.300cm |
| Package Height | 2.000cm |
Information
Shipping
We offer worldwide free shipping on all orders over $30.
Return & exchange
If you are not satisfied with your purchase, you can return it to us within 30 days for an exchange or refund. More info.
Assistance
Contact us on +1 (209) 844 2799, or email us at contact@thecasefactory.co.



































Reviews
There are no reviews yet.