NILLKIN For iPhone 14 Pro Max Magnetic Absorption Phone Cover Silicone Slide Camera Protection Case | Compatible with MagSafe
Original price was: DKK252.99.DKK181.99Current price is: DKK181.99.-28% OFF
Product Description
Shipping & Payment
Reviews (0)
- Made of food-grade liquid silicone + PC material, wear-resistant and durable
- Lined with microfiber to prevent scratch and dirt
- Good hand feeling, all-inclusive protection, anti-fall, anti-vibration and care for the machine
- Compatible with MagSafe wireless charge without taking off the case
- Sliding lens prevents the camera from scratching, prevents peeping and protects privacy
- Coated silicone oil surface prevents fingerprints, sweat and oil stains
- Independent button design restores the sense of real machine control
Compatible with
- iPhone 14 Pro Max
- Apple
Package included
- 1 x Phone Case
- Other items not included
Specifications
| Brand | Nillkin |
| Case Feature | Built-in Magnetic Holder Metal Sheet |
| Color | Green |
| Material | Plastic,Silicone |
| Packaging Type | Paper Box |
| Surface Workmanship | N/A |
| Texture | N/A |
| Gross Weight | 0.136kg |
| Volume Weight | 0.105kg |
| Package Length | 19.000cm |
| Package Width | 11.200cm |
| Package Height | 2.200cm |
Information
Shipping
We offer worldwide free shipping on all orders over $30.
Return & exchange
If you are not satisfied with your purchase, you can return it to us within 30 days for an exchange or refund. More info.
Assistance
Contact us on +1 (209) 844 2799, or email us at contact@thecasefactory.co.

































Reviews
There are no reviews yet.