NILLKIN For Samsung Galaxy S24 Ultra Cell Phone Cases PC-TPU Textured Prop Protective Cover with Lens Lid
Original price was: CA$57.99.CA$41.99Current price is: CA$41.99.-29% OFF
Product Description
Shipping & Payment
Reviews (0)
Made from refined nylon fiber, environmental TPU, and PC materials, the NILLKIN case is tough and durable. The surface with a 3D texture design is wear-resistant, anti-skidding, dust-proof, and anti-fingerprint. It fits your phone perfectly while staying extremely thin.
- Hard PC panel and soft TPU frame, durable and wear-resistant
- 3D three-dimensional weaving process, good touch feeling, anti-fingerprint
- Unfolded camera lens cover can as a kickstand for handsfree watching
- Four-corner anti-drop airbags design, shockproof and anti-drop
Compatible with
- Galaxy S24 Ultra
- Samsung
Package included
- 1 x NILLKIN Phone Case
- Accessory only, phone not included
Specifications
| Brand | Nillkin |
| Case Feature | Kickstand |
| Color | As Shown |
| Material | Plastic,TPU |
| Packaging Type | Paper Box |
| Surface Workmanship | N/A |
| Texture | CD Veins |
| Gross Weight | 0.129kg |
| Volume Weight | 0.103kg |
| Package Length | 21.000cm |
| Package Width | 11.000cm |
| Package Height | 2.000cm |
Information
Shipping
We offer worldwide free shipping on all orders over $30.
Return & exchange
If you are not satisfied with your purchase, you can return it to us within 30 days for an exchange or refund. More info.
Assistance
Contact us on +1 (209) 844 2799, or email us at contact@thecasefactory.co.

























Reviews
There are no reviews yet.