NILLKIN Qin Pro Series for Samsung Galaxy S23+ Anti-scratch Phone Cover Card Holder Mobile Phone Case with Sliding Lens Cover
Original price was: €30.99.€20.99Current price is: €20.99.-31% OFF
Coated with premium PU leather, the Nillkin phone protective case creates a new noble and elegant style. Combining with a tough PC back case and soft TPU frame, it fully prevents the damage of scratch, drops and shock yet adds minimal bulk. A customized camera slider cover is designed for protecting the camera from scratches.
- Made of top quality PU leather material, PC and TPU material
- Anti-scratch, drop-proof and dirt resistant
- Built-in camera lens sliding protective cover
- Slim and light with no added bulk
- Provides all-round comprehensive shielding
Compatible with
- Galaxy S23+
- Samsung
Package included
- 1 x Phone Case
- Other items not included
Specifications
| Brand | Nillkin |
| Case Feature | Card Holder |
| Color | Black |
| Material | Plastic,PU Leather,TPU |
| Packaging Type | Paper Box |
| Surface Workmanship | N/A |
| Gross Weight | 0.160kg |
| Volume Weight | 0.110kg |
| Package Length | 19.000cm |
| Package Width | 11.200cm |
| Package Height | 2.300cm |
Information
Shipping
We offer worldwide free shipping on all orders over $30.
Return & exchange
If you are not satisfied with your purchase, you can return it to us within 30 days for an exchange or refund. More info.
Assistance
Contact us on +1 (209) 844 2799, or email us at contact@thecasefactory.co.

























Reviews
There are no reviews yet.