QIALINO For Samsung Galaxy Z Fold3 Case Nappa Texture Genuine Leather Flip Phone Cover with Pen Holder
Original price was: €60.99.€43.99Current price is: €43.99.-29% OFF
Product Description
Shipping & Payment
Reviews (0)
Made of genuine leather with Nappa texture, this Qialino case gives your phone heaps of style, personality and elegance. A side pen slot allows you to carry a pen conveniently. The raised edges provide an outstanding defense.
- Smooth-touch Nappa texture genuine leather, supple and sturdy
- The raised lip at back higher than the phone camera offers better protection for the camera
- Large cutout for side buttons, no block any functions and operations
- Designed with a pen slot, convenient for carrying your pen (pen not included)
- Provides all-round protection against daily wear and tear, scratches, marks and scrapes
Compatible with
- Galaxy Z Fold3 5G
- Samsung
Package included
- 1 x Phone Case
- Other items not included
Specifications
| Brand | Qialino |
| Case Feature | N/A |
| Color | Black |
| Material | Genuine Leather,Plastic |
| Packaging Type | Colored Box |
| Surface Workmanship | N/A |
| Texture | Nappa |
| Gross Weight | 0.224kg |
| Volume Weight | 0.103kg |
| Package Length | 19.000cm |
| Package Width | 11.000cm |
| Package Height | 2.200cm |
Information
Shipping
We offer worldwide free shipping on all orders over $30.
Return & exchange
If you are not satisfied with your purchase, you can return it to us within 30 days for an exchange or refund. More info.
Assistance
Contact us on +1 (209) 844 2799, or email us at contact@thecasefactory.co.





















Reviews
There are no reviews yet.